Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

İnsülin direnci ve obezite sorununu yendi 9 ayda 35 kilo verdi

Kilo sorunu olan Gülay Yılmaz’ın insülin direnci vardı ve fazla kilolardan dolayı hareket kısıtlılığı yaşıyor, bununla birlikte sık sık böbrek taşı düşürüyordu. Tedavi olmak için yıllarca pek çok doktora ve diyetisyene gitmesine rağmen sonuç alamıyordu. Geçtiğimiz yıl mayıs ayında Memorial Wellness Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü’nden Doç. Dr. Gökhan Özışık’la tedaviye başladığında 84 kiloydu. Gülay Hanım’a kişiye özel bir tedavi planlaması yapıldı. Sağlıklı bir yaşam için multidisipliner yaklaşımları ile öne çıkan Memorial Wellness’ın deneyimli ekibi sayesinde Gülay Yılmaz fazla kilolarından ve hastalıklarından kurtuldu. 

Gülay Yılmaz’ın ilk olarak bağırsak florası ile ilgili ayrıntılı analizleri değerlendirildi. Tedaviye başlamadan önce gerekli olan ve planlamayı şekillendirecek kan ile dışkı florası testleri yapıldı ve bu araştırmalar sonucunda Doç. Dr. Gökhan Özışık, Gülay Yılmaz’ın izleyeceği yol haritasını belirledi.

Gülay Hanım, eş zamanlı olarak Beslenme Danışmanı Dyt. Ceren Çetin Asdemir’den danışmanlık aldı. Aynı zamanda psikoloji eğitimi de almış olan Dyt. Asdemir, Gülay Yılmaz’ın bağırsak florasını onararak güçlendiren eliminasyon diyetleri uyguladı ve beslenme alışkanlıklarını yeniden şekillendirdi. Gülay Yılmaz tedavilerine ek olarak Medikal Fitness Danışmanı Murat Biçer ile egzersiz yapmaya başladı. Uygulanan tedavi, değişen beslenme alışkanlıkları ve haftanın 5 günü düzenli olarak yaptığı egzersizlerle insülin direnci ve obezite sorununu yendi, 9 ayda 35 kilo verdi.

Kilo veremediği zamanlar da oldu ama vazgeçmedi

Gülay Yılmaz, yaşadığı süreci şu sözlerle anlattı :” Doç. Dr. Gökhan Özışık’ın kapsamlı tedavisinin yanı sıra Dyt. Ceren Çetin Asdemir’in psikoloji eğitimi de almış olması beni çok rahatlatıyordu. Diyet programını uygulamaya başladığım ilk zamanlarda uzun bir süre kilo verememe rağmen hiçbir zaman vazgeçmedim. Diyetisyenim ile hep yeni beslenme planları deneyerek kilolarımı vermeyi ve yaşadığım birçok sağlık sorunundan kurtulmayı başardım. Bu tedavilerle eş zamanlı olarak Medikal Fitness Danışmanı Murat Biçer’in bana özel oluşturduğu egzersiz programıyla 9 ayda 35 kilo verdim. Bu işin çok kolay olmayacağını biliyordum ama kendime inanmaktan ve Wellness ekibine güvenmekten hiç vazgeçmedim. Bu harika ekibin beni her zaman desteklemesiyle bu zorlu sürecin üstesinden tam motive bir şekilde gelebildim.“

Yayınlanma Tarihi: 08 Aralık 2020

Sosyal Medyada Paylaş