Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon - Bütüncül Tıp Uygulamaları

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM
Bölüm hakkında detaylı bilgi için lütfen formu doldurun!

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon – Bütüncül Tıp Uygulamaları Bölümü, hastanın tanı ve tedavi sürecini kapsamlı bir şekilde altta yatan nedenleri de ele alarak değerlendirir.

Bütüncül tıp yaklaşımı, tedavi sırasında sadece semptomları ele almaktan ziyade, bireyin fiziksel, duygusal, sosyal ve ruhsal ihtiyaçlarını dikkate alarak hastaların genel sağlıklarını iyileştirmeye odaklanır. Amaç bireyin sağlık problemlerini daha iyi anlamak ve kişiye özel uygun tedavi planını oluşturmaktır.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon ise genellikle doktor gözetiminde fizyoterapistler ile kas iskelet sistemi rahatsızlıklarının ele alındığı tedavilerinin yapıldığı bir alandır. Özellikle Manuel terapi, magnetoterapi, konnektif doku masajı gibi tedavi yöntemleri başta olmak üzere birçok fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarını kapsar. 

Magnetoterapi, manyetik alanların kullanılmasıyla tedavi amacıyla yapılan tıbbi bir yöntemdir. Bu terapi, düşük frekansta manyetik alanların tedavi amaçlı vücut üzerindeki hücresel süreçlere odaklanılarak yapılır. Manuel terapi, elle yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu terapi, kas-iskelet sistemi sorunları, eklem ağrıları veya hareket kısıtlılıkları gibi durumları iyileştirmeye yöneliktir. Elle manipülasyon, mobilizasyon, ve özel egzersizler gibi teknikler içerebilir.

Bütüncül tıp uygulamalarında bireylere kendi sağlıklarını yönetme konusunda destek verilir. Beslenme, egzersiz, uyku ve stres yönetimi gibi faktörlere vurgu yaparak hastaların genel sağlıklarını iyileştirmeye odaklanır.

Ozon tedavisi, glutatyon, IV vitamin C, antioksidan ve serum tedavileri, akupunktur, PRP, mezoterapi gibi uygulamalar hastaların iyileşme süreçlerini destekleyen yardımcı tedavi yöntemleridir.

Güncellenme Tarihi: 17 Kasım 2023
Sosyal Medyada Paylaş