Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Memorial Wellness Cilt Bakım Uygulamaları

Her cilt tipine göre farklı bakım uygulanması sağlıklı bir cilt için en önemli koşuldur. Mevsimsel özellikler, yaş, cinsiyet, stres düzeyi gibi faktörler cilt bakımı konusunda belirleyici rol oynamaktadır. Örneğin kuru ciltlerin neme ihtiyacı varken, elastikiyetini kaybeden cilde C vitamini gerekebilmektedir. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Bölümü, alanında uzman doktorlar tarafından uygulanan, en doğal ve kalitesi dünyaca ünlü otoriteler tarafından onaylanmış bakım uygulamaları ile öne çıkmaktadır.

Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Uzmanları cilt bakım uygulamaları hakkında bilgi verdi.

KURU CİLTLER İÇİN YOĞUN NEMLENDİRME: AQUASENSE

Mevsimler ile birlikte değişen hava sıcaklıkları, beslenme alışkanlıkları ve ilerleyen yaş gibi faktörler cilt kuruluğuna neden olabilir. İç ve dış etkenlerden nedeniyle bakımsız kalan cilt, hassaslaşarak elastikiyetini ve parlaklığını yitirir. Daha sert sıcaklık değişimlerinin olduğu yaz ve kış aylarında cilde yoğun nem takviyesi yapmak gerekir. Bu nedenle kuru ve nemini kaybetmiş olan ciltlere maksimum nem kazandırmak üzere tasarlanan AINHOA AQUASENSE serisi ile cildiniz yeniden ışıldayabilir, elastikiyetini yeniden kazanarak daha parlak ve canlı görünür.

MEVSİM DEĞİŞİMLERİNDE CİLDİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN OXYGEN SERİSİ

İlkbahar ve sonbahar aylarında değişen hava şartlarından etkilenen cildin bağışıklık sistemini güçlendirmek yoğun oksijen takviyesi sağlamak için günlük ve profesyonel bakıma ihtiyaç duyabilirsiniz. Enerji üretebilmek için cildin oksijene ihtiyacı vardır. Genç ciltler, cilt katmanlarında yeterli miktarda oksijen ve besin maddeleri bulunduğundan taze ve canlı görünümdedirler. Ancak olgun ya da kirli hava, stres, yanlış beslenme, sigara gibi nedenlerle oksijensiz kalmış ciltler, cilt tabakalarındaki mikro damar ve dolaşım sistemi hasar gördüğünden, epidermisin ihtiyacı olan oksijen ve besin sağlayamaz. Bu ciltlerde kan dolaşımı yetersizdir ve cilt enerji üretemez. Bunun sonucu olarak hücre bölünmesi önemli miktarda azalır ve ciltte erken yaşlanma belirtileri başlar. Cilt kurur, sıkılığını yitirir, kırışır, yorgun bir görüm alır ve ciltte yaşlılık lekeleri meydana gelir. Ayrıca, kan dolaşımı yetersiz olduğundan cilt altında biriken toksinler atılamaz ve cildin yağ salgılama dengesi bozulur ki bu da akne, sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olur. Oksijensiz kalmış ciltlere uygulanan AINHOA OXYGEN cilde eski tazeliğini verir.

YAŞLANMANIN ETKİLERİNE C VITAMINİ İLE DUR DEYİN

Vücut sağlığı için olduğu kadar cilt sağlığı için de önemli olan C vitamini güçlü anti-oksidan içeriği nedeniyle çok önemlidir. Cildi serbest radikallere karşı ve güneşin zararlı etkilerine karşı korur, dış etkenlere karşı güçlendirir. Özellikle güneş dolayısı ile ciltte oluşmuş lekeleri ve yaşlılık lekelerini giderir, bunların oluşumunu önler. Cildin rengini açarak daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlar. C vitamini, antioksidan olma özelliğinin yanında aynı zamanda çok etkili bir anti-age bileşendir. C vitamini, cildin gençliğini ve esnekliğini sağlayan kollajen üretiminde çok önemli bir role sahiptir. Yaşlanma, güneşe maruz kalma, sigara içme gibi nedenlerle ciltteki C vitamini giderek azalır ki bu da, kollajen üretiminin düşmesine neden olur. Kollajen yapısının zayıflaması kollajende kırılmalara, dolayısı ile kırışıkların oluşmasına neden olur. C vitamini, kolajen sentezini artırarak cildin sıkılaşmasını ve elastikiyet kazanmasını sağlar, ince çizgi ve kırışıkları giderir ve bunların oluşumunu yavaşlatır. Bu nedenle, yaş, beslenme, güneşe maruz kalma, yaşam koşulları gibi çeşitli iç ve dış etkenlerle ciltte azalan C vitaminin takviyesi için geliştirilmiş olan AINHOA VITAMIN C serisi, cildi koruyup güçlendirirken aynı zamanda yaşlanma etkilerini de azaltarak daha genç ve güzel bir görünüm sağlar. Her tip cilt için uygundur ancak özellikle kuru, lekeli ve yıpranmış ciltler için önerilir.

CİLDİNİZ ELMASLA IŞILDASIN: LUXURY DIAMOND SERİSİ

Antik çağlarda yaşayan günümüze kadar adı unutulmayan antik tanrılar ve tanrıçalar için elmaslar, güzellik, aşk ve doğurganlığı temsil ederken günümüzde ise saflığın ve mükemmelliğin temsil etmektedir. Günümüzde elmasların tıp alanında olağanüstü güçleri ve mucizevi terapatik etkileri olduğunun farkına da varılmıştır. Birçok bilimsel çalışma elmasın vücuttaki bazı organlar ve genel sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğunu ortaya koymuştur. Elmas, vücut ısısını dengeler, enfeksiyonları azaltır, metabolizmayı canlandırır, kan dolaşımını düzenler ve birçok cilt sorunlarının düzelmesine yardımcı olur. Alternatif Tıpta ise elmas, vücuttaki enerji merkezlerini güçlendirmek için kullanılmaktadır.

Elmas, zengin mineral içeriği sayesinde cildi farklı etkenlere karşı korur ve güçlendirir. Bu özelliklerinin yanı sıra, cilt yüzeyindeki ölü tabakanın zarar vermeden soyulmasını sağlar. Lekeli ve kalınlaşmış tabakası soyulan cilt, bu sayede daha pürüzsüz ve aydınlık olarak pırıl pırıl bir görünüm kazandırır. Cilt yüzeyindeki ince çizgi ve kırışıklıklar azalır. Elmas ayrıca, cildin elastikiyetini artırır, toparlayıcı ve sıkılaştırıcı etki yapar.

HAVYARLA GELEN GENÇLİK: HAVYAR ANTI AGE CİLT BAKIMI

Çok eski zamanlardan beri gençlik ve sağlık kaynağı olduğu bilinen havyar, bir süredir kozmetik alanında da kullanılmaya başlanmıştır. İçerisinde bir canlıyı oluşturabilme potansiyeli taşıdığından çok zengin bir protein, fosfolipid, mineral ve vitamin kaynağı olan havyar, bu özelikleri sayesinde çok etkili bir anti-age bileşendir. Havyarın içeriğinde bulunan fosfolipid cildi nemlendirir; kuruma nedeniyle oluşan pürüzlü yapıyı gidererek cildin daha pürüzsüz, parlak ve güzel görünmesini sağlar. Protein cildi besler, onarır ve güçlendirir; cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını ve elastikiyet kazanmasını sağlar, mimik çizgileri ile kırışıklıkları gidermeye yardım eder, yaşlanma etkilerini azaltır. Mineraller ve vitaminler ise cildi serbest radikallere karşı korur ve anti-oksidan etki sağlar, kolajen ve elastin üretimini destekleyerek cilt yüzeyini güçlendirir, kırışıklıkları azaltır ve yaşlanmayı geciktirir.

İçeriğindeki havyar özü ve diğer aktif anti-age bileşenleri sayesinde AINHOA LUXE serisi, iç ve dış etkenler nedeniyle pürüzsüzlüğünü ve esnekliğini kaybeden ve kırışmaya başlayan cildin yenilenerek daha genç ve güzel görünmesini sağlar.

KIRIŞILIK KARŞITI CİLT BAKIMI: KHRONO AGE

Zaman ve yaş kaçınılmaz olarak birbirine bağlıdır. Zaman ilerledikçe, cilt hücreleri bir enerji krizi ile karşı karşıya kalır. Enerji üretim ve depolama sistemleri daha az çalışır dolayısı ile enerji üretimi ve çıkışı azalır. Hücrelerin metabolizması yavaşlar, kollajen ve elastin gibi poteinlerin sentez hızı azalır, hücrelerin yenilenme kabiliyeti azalır. Cilt bariyeri kırılganlaşır, cilt çevresel saldırılara karşı daha hassas hale gelir, su kaybeder, kurur, cansızlaşır, yumuşaklığını ve pürüzsüz görünümünü kaybeder. Sonuç olarak yılların geçişi giderek artan işaretlerle yüzümüzde izlerini bırakır: Elastikiyet kaybı, dokularda gevşeme ve sıkılık azalması, sarkma, ince, kuru ve donuk bir cilt, mimik çizgileri ve kırışıklık oluşumu.

İşte bu gerçekler karşısında, kaybettiği enerjiyi sağlayarak, yenilenme ve gençleşme kabiliyetini cilde yeniden kazandırmak amacıyla tasarlanmış olan AINHOA KHRONO AGE serisi, öncü ve ödüllü bir bileşen olan Neodermyl ve Chronodyn’in yanında, diğer güçlü anti-age aktif bileşenlerden meydana gelmektedir.

Yayınlanma Tarihi: 01 Ekim 2015

Sosyal Medyada Paylaş