Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

İnce Bel Genç Bir Görünüm Sağlıyor

Hareketsiz yaşam, yanlış beslenme alışkanlıkları ve hızlı kilo alıp verme, bel çevresi yağlanmasına neden olarak hem sağlığı hem de estetik görünümü olumsuz etkiliyor. “Brezilya tekniği” ile yapılan estetik karın ameliyatları ise kadınların hayalindeki ince bele sahip olmasını sağlıyor. Memorial Wellness Estetik ve Plastik Cerrahi Bölümü Uzmanları, ince bir bel için yapılabilecek estetik uygulamalar hakkında bilgi verdi. 

Aynanın karşısında kendinize bakıyor musunuz?

Birçok kadın genellikle aynanın karşısına geçip, ellerini belinin iki yanına koyar ve karnını içeri çekip çeşitli açılardan kendisine bakar. Aslında bu davranışın temelinde daha ince bir bele sahip olma arzusu yatmaktadır. Görünüşüne önem veren birçok kadın bu davranışı belirli aralıklarla gerçekleştirir. Hareketsiz yaşam, yanlış beslenme ve doğum işlemleri gibi birçok faktör belde yağlanma ve kalınlaşmaya yol açar. Günümüzde modern teknikler sayesinde belirgin olarak bel kalınlığı problemleri düzeltilebilmektedir.

Karın bölgesindeki yağlar sizi daha yaşlı gösteriyor

Günümüzde trendlerinden biri de “yaşının iyisi” olarak görünmektir. Bunu gerçekleştirmek ise sadece yüz güzelliği ile olmaz, vücut simetrisini de içine alarak bir bütün olarak değerlendirmek gerekir. Özellikle karın bölgesinde toplanan yağlar ile oluşan bombe bir görünüm, kişiyi olduğundan daha yaşlı görünmeye sebep olmaktadır. Karın ve bel bölgesi problemlerinden “Brezilya tekniği” ile kurtulmak mümkündür. 

Brezilya tekniği ile ince bel ve sıkı bir karın hayal değil

Karın bölgesindeki sarkma ve yağlanma problemlerinde uygulanan “Brezilya tekniği” ile yapılan karın ameliyatları ince bir bel sağlamayı amaçlamaktadır.  Bu teknikte kişinin durumuna göre belli bölgelere “liposuction” belli bölgelere de “yağ enjeksiyonu” yapılır. Yağlanmış bölgelere liposuction uygulanarak kişide bel oyuntusunun oluşması sağlanır. Aynı zamanda kişinin göbek bölgesinde yer alan derin dokular da korunur. Normal karın germe operasyonlarından farklı olarak bu teknikte hastanın hem beli inceltilir hem de karın gerginliği sağlanarak sıkılaştırılır. Alınan yağlar ise kalçaya yapılan yağ dolgu işlemi ile transfer edilir. Böylelikle kalça da dolgunlaştırılır, yükseltilir kısacası daha kavisli bir kalça elde edilir.

Kişiye özel planlama yapılmalı

Bel inceltme operasyonlarında kişinin durumuna göre sadece liposuction ile de görsel düzelme sağlanabilir. Planlama kişiye özel olarak problemleri çerçevesinde belirlenir. Sadece liposuction uygulanan kişilerde iyileşme süreci daha kısadır. Ancak karın germe ameliyatı da yapılmışsa bir hafta kadar eğik yürümek ve 4-6 hafta ağır kaldırmamak gerekir. Operasyondan sonra 1 ay korse giyilmesi de önemlidir. Bu operasyonlar sonrası bu fit görünümün uzun yıllar kalması isteniyorsa, kişinin beslenme ve spor ile ilgili olarak yaşam tarzında kalıcı değişiklikler yapması gerekir.

Zayıflama değil şekillenme sağlanıyor

Bu operasyonlar hamilelikle ya da hızlı kilo alıp verme sonucu deforme olan karın duvarı ve karında yağlanma problemleri olan kişiler için uygundur. Eğer kişinin aşırı kilo problemi varsa öncelikle fazla kilolarından kurtulması gerekir. Bu uygulamalar, bir zayıflama aracı değildir. Çünkü bel çevresine yapılan bu tür uygulamalar; bel, karın ve kalçada şekillenme sağlar. Aşırı kilolu bir kişiye yapılması görsel açıdan başarılı sonuçlar sağlamaz. Aşırı kilosu olan bir kişi öncelikle kişinin uygun beslenme programı ile fazla kilolarından kurtulmalı, sonrasında kalan deformeleri için bu tür uygulamalarla çözüm sağlanmalıdır.

Yayınlanma Tarihi: 09 Aralık 2016

Sosyal Medyada Paylaş