Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Daha Parlak Ve Sıkı Bir Cilt İçin Somonun Gücünden Faydalanın

Cilt yaşı; biyolojik yaşlanma, sigara ve alkol kullanımı, bilinçsiz kozmetik uygulamaları ve çevresel etkenler nedeniyle hızla ilerleyebiliyor. Daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için sağlıklı beslenme ve kozmetik işlemler büyük önem taşıyor. Yeni nesil tedavi yöntemi “Somon DNA aşısı” ile hem zamanı geri çevirerek ciltt gözle görülür bir fark yaratmak hem de yaşlanmanın etkilerini azaltmak mümkün.  Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Bölümü uzmanları somon DNA aşısı hakkında bilgi verdi.

İlk seanstan itibaren ciltte gözle görülü bir parlaklık elde ediliyor 

Doğal yaşlanma sürecinin cilt üstündeki etkilerine zararlı güneş ışınları, hava kirliliği, sigara gibi çevresel faktörler eklendiğinde; ciltteki bağ dokusu liflerinin yapısını meydana getiren, hücrelerin arasındaki boşlukları dolduran esnek yapılı ana protein olan kollajen ve elastin lifler parçalanmakta ve hyalüronik asit miktarı azalmaktadır. Bunun sonucunda cilt daha kuru, mat ve cansız görünürken elastikiyeti de azalmaya başlamaktadır. Zaman ve çevresel faktörlerin ciltteki olumsuz etkilerini silmek için geliştirilmiş olan Somon DNA aşısı sayesinde daha genç ve parlak bir ciltle kavuşmak mümkün olabilmektedir. Klinik araştırmalarla etkinliği kanıtlanmış olan bu tedavi, cilt yapısının güçlenmesini, cildin sıkılaşmasını ve nem seviyesinin artmasını sağlar. Sistem, somon DNA’sında bulunan ve cildin doğal elemanlarından olan polinükleotidler ve cildin nemini sağlayan doğal hyalüronik asit moleküllerinin bir arada kullanılması prensibine dayanmaktadır.  Ciltteki olumlu değişiklikler daha ilk seanstan itibaren gözlense de, birkaç ayda bir yapılan tedavilerin sayısı artıkça cildin kalitesindeki düzelme de artar. Bir yıl içinde ortalama 4 seans uygulanması önerilen bu tedavi ince kırışıklıklar üzerinde de etkilidir.

Boyun, dekolte ve elleriniz de pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor

Somon DNA aşısı sadece tüm yüzde değil, boyun, dekolte ve el bölgesinde de kullanılabiliyor. Yöntem, akne izleri, çatlaklar ve özellikle DNA hasarını düzelttiği için hormonal saç dökülmesinde de son derece etkili bir tedavi sağlıyor. 

Cilt sağlığınız için somon tüketmeyi de ihmal etmeyin

Omega 3 yağ asitleri sivilce oluşumunu engelleyici ve cilt sağlığını koruyucu önemli etkileri bulunmaktadır. En iyi omega 3 kaynaklarından biri olan somonu haftada 1 kez tüketmek, cilt gençleştirmeye yardımcı olacaktır.

Yayınlanma Tarihi: 11 Mart 2016

Sosyal Medyada Paylaş