Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Vücut Güzelliğiniz İçin Ameliyatsız Uygulamalar

Kol ve bacak sarkmaları, cilt çatlakları, selülitler ve fazla yağlar kadınların en çok şikayet ettiği vücut problemlerinin başında geliyor. Ancak son yıllarda geliştirilen teknolojk cihazlar ve özel yöntemler sayesinde bu sorunlar ortadan kaldırılarak, istenilen vücut görünümüne kavuşmak mümkün olabiliyor. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Bölümü uzmanları vücut için ameliyatsız estetik uygulamalar hakkında bilgi verdi.

Radyofrekans yöntemi ile kırışıklık ve sarkmalar giderilebiliyor 

Kısa zamanda sıkılaşmak, vücut hatlarına şekil vermek kısacası güzel bir fiziksel görünüm elde etmek isteyen kişiler ameliyatsız estetik uygulamalara başvurmaktadır. Ameliyatsız estetik uygulamalar kadın erkek fark etmeksizin ergenlik dönemi sonrasında herkese rahatlıkla uygulanabilir. Boyun; dekolte, kol, bacak ve karın bölgelerine yapılan çeşitli  ameliyatsız medikal estetik uygulamalar ile daha fit ve genç bir görünüm sağlanabilmektedir. Radyofrekans yöntemi ile boyundaki kırışıklıklar ve sarkmalar, dekolte bölgesindeki ince kırışıklıklar genel anestezi gerektirmeden yaklaşık yarım saatlik bir uygulama ile rahatlıkla tedavi edilebilmektedir. 

Kadınları en çok boyun, gıdı ve kol bölgeleri rahatsız ediyor

Estetik uygulamalar için başvuran kişiler en çok boyun, gıdı ve kol bölgelerindeki sarkmalardan şikayet etmektedir. Bu bölgelere hem radyofrekans hem de mezoterapi rahatlıkla uygulanabilmekte ve problemli bölgelere kısa zamanda estetik görünüm kazandırılabilmektedir. Sıkılaştırıcı mezoterapi uygulamaları kollardaki sarkmalarda kısa sürede etkili olmaktadır. Kişinin durumuna bağlı olarak sonrasında uygulanabilen radyofrekans ve I-lipo işlemleri de daha kalıcı bir etki sağlamaktadır. I-lipo uygulaması, sarkmaların en sıklıkla görüldüğü gıdık bölgesinde de toparlanmayı destekler.

Bacaklarda sarkma ve selülit şikayeti olanlara özel yöntemler…

Bacak bölgesinde yağlanma, sarkma ve selülit problemleri olan kişilere mezoterapi ve I-lipo kombinasyonu uygulanabilir. Öncelikle yağ yakıcı ve sıkılaştırıcı bir mezoterapi uygulaması ve ardından i-lipo bacaklarda kısa zamanda incelme, toparlanma sağlar. Bu yöntemde “diod lazer” ile yağ hücrelerindeki fazla yağ dolaşıma atılmakta, radyofrekans ile cilt sıkılaştırılmakta, vakum masajıyla da dolaşım hızlandırılmaktadır. 

Vücuttaki leke ve çatlaklar yok edilebiliyor

Vücudunda çatlak problemi olan kişilere “Fraksiyonel er-yag” uygulamaları yapılabilir. Fraksiyonel er-yag uygulamalarının özellikle erken dönemde uygulanması yüzde 90 oranında başarı sağlar. Fraksiyonel er-yag dışında roller, mezoterapi uygulamaları da çatlak görünümünü yok ederek başarılı sonuçlar sunar. Uygulamanın başarılı olması için birer ay arayla, en az 3 seans yapılması önemlidir. Vücudundaki lekelerden şikayetçi olan kişilere de Q switch lazer, Er-yag lazer uygulamaları, kimyasal peeling ve mezoterapi yöntemleri önerilmektedir.

Yağ yakıcı uygulamalar beslenme ile desteklenmeli

Karın ve karın çevresi yağlanmalarında yağ yakıcı lipoliz işlemi uygulanabilmektedir. Liplize ek olarak en az 8 seans i-lipo da uygulaması yağların yakılmasında etkili olur. Ancak yağlanma problemlerinde hangi uygulama yapılıyor olursa olsun, doğru bir beslenme planı ve egzersiz ile desteklenmesi gerekir. Kişi uygulamalara ek olarak kendi vücut yapısına uygun özel beslenme planı uygulamalı ve haftada en az 3 gün egzersiz yapmalıdır. Uygulama etkinliğinin devamlılığı için bunlara dikkat edilmesi önemlidir.

Yayınlanma Tarihi: 08 Aralık 2016

Sosyal Medyada Paylaş