Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Spor Yaparken Eğlenmek İçin Trx

Sağlıklı kalmanın en önemli koşullardan biri olan spor, ulaşım ve yoğun iş temposu gibi nedenlerle genellikle ihmal ediliyor. Zaman ayırarak spor aktivitelerine başlayan birçok insan da rutine binen çalışmalar, birbirine benzeyen grup dersleri ve koreografileri gibi nedenlerle programların aksatıyor. Bu nedenle günümüzde ihtiyaçları ve zaman kısıtlılığı göz önünde bulundurularak daha hafif, daha ergonomik ve egzersize eğlence katan yeni ürünler öne çıkıyor. Memorial Wellness Medikal Fitness Uzmanları kısa zamanda tüm kaslarımızı çalıştırabilen yeni spor ürünleri hakkında bilgi verdi. 

ÜNLÜ SPORCU VE SANATÇILAR FORMUNU TRX İLE KORUYOR

Aktif bir spor yaşamı için dünyanın en yeni tekniklerinden biri olan TRX, kişiyi klasik antrenman tekniklerinden öteye taşıyıp sporu eğlenceli hale getiriyor. Amerikan donanma komutanları tarafından bulunup kısa sürede tüm Amerika ve Avrupa’ya yayılan TRX’in, vücut ağırlığı ile yapılan antrenman metotlarında bir devrim yarattığı belirtiliyor. 1.5 kg’dan az olan ağırlığı, kolay kurulum ve taşınabilirliği sayesinde; evde, işte, tatilde, parkta kısacası her mekanda kullanılabilir. Birçok kişisel eğitmen, evde ve spor salonlarında çalıştırdıkları üyelerinin fitness programları içerisinde artık TRX’i de kullanıyor. Dünyaca ünlü oyuncular ve sporcular da formlarını yanından ayırmadıkları TRX ile koruyorlar. 

YARIM SAATLİK EGZERSİZ KALBİNİZE DE İYİ GELİR

Büyük bir spor merkezinde bulunan Gym ekipmanlarıyla çalıştırabileceğiniz kas gruplarının tamamını çalıştırıyor. Egzersiz programlarınızla beraber yüzlerce hareket imkanı yaratan TRX size güç, kuvvet, esneklik, denge, mobilizasyon, hız gibi her amaca uygun çalışma olanağı sağlıyor. Değişik amaçlar için düzenlenecek antrenman programlarının birçoğuna hitap ettiği için özellikle genel kuvvet ve dayanıklılık adına birçok çalışma yapabiliyor, 30-40 dakikalık egzersiz seanslarıyla da formda kalmak mümkün. Bu sayede, kaslarınızın kuvvetlenmesiyle birlikte akciğer ve kalp sağlı da korunmuş oluyor. 

TEK KAS DEĞİL TÜM KASLARA ETKİ EDER

TRX’i diğer Gym ekipmanlarından ayıran en önemli özellik, bir ya da birkaç kas grubunu değil, tüm vücut kaslarını aynı anda çalıştırabilen antrenman programlarına sahip olması olarak tanımlanıyor. TRX ile yapılan egzersiz programlarınızda çalıştırılan global kasların dışında, günlük faaliyetleri ve omurga sağlını koruyan derin kas grupları da aktive oluyor. Egzersizlerin tamamı kendi vücut ağırlığınızla beraber yapılıyor. Özellikle çocukların kemik gelişimleri açısından egzersizin çeşidi ve şiddeti büyük önem taşıyor. Kendi vücut ağırlıklarıyla yapacakları çalışmalar, kemik gelişimlerine negatif etki göstermeden kaslarının kuvvetlenmesini ve daha düzgün bir iskelet sistemine sahip olmalarını sağlıyor. 

MİNİMUM RİSK YÜKSEK PERFORMANS

Kişinin yaşı, cinsiyeti, spor altyapısı, duruşu, kondisyon durumu ne olursa olsun, TRX ile çalışabiliyor. Egzersizler minimum riskle yüksek performans alınabilecek hareketlerden meydana geliyor. Egzersizlerinin çeşitliliği motivasyonu ve performansı artırmak adına önemli bir özellik olarak kabul ediliyor. Kuvvetlenen kasların metabolizma üzerine etkilerini hissettikçe yaşam kalitemizdeki değişiklikleri de kısa sürede görmek mümkün olabiliyor.

Yayınlanma Tarihi: 01 Ekim 2015

Sosyal Medyada Paylaş