Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Liposuction İle Hem Yağlardan Hem De Toksinlerden Arınmak Mümkün

Yaz aylarında vücuttaki yağ fazlalıkları kadın ve erkeklerin en çok şikayet ettiği konuların başında geliyor. Bu yağların alınmasını sağlayarak vücudu şekillendiren liposuction aynı zamanda etkili bir detoks da sağlayarak vücudu toksinlerden arındırıyor. Memorial Wellness Estetik Ve Plastik Cerrahi Bölümü Uzmanları, liposuction hakkında merak edilenleri anlattı.

İdeal vücut ölçülerine sahip olun

Liposuction, vakumlu bir pompaya bağlı özel tasarlanmış kanüller aracılığıyla vücudun çeşitli bölgelerinden yağ alınması tekniğidir. Liposuction operasyonunda alınan yağlar gerekli görülen yerlere yeniden enjekte edilebilir. Tüm yapılan işlemlerde amaç, vücudun hatlarını ideal ölçülere getirmek yatmaktadır.

Her bölgeye uygulanabilir

Temel olarak vücudun hemen her bölgesine uygulanabilen liposuction, bayanlarda en sık karın, kalça ve uyluklar ve diz bölgelerine; erkeklerde ise en sık bel ve karın bölgeleri ile meme bölgelerine uygulanmaktadır. Ayrıca kol, ayak bilekleri, boyun ve ense, gıdı liposuction uygulanan alanlardır.

Verilmesi zor yağlar alınıyor


Liposuction halk arasında bilinenin aksine, esas amacı kilo vermek olan kişiler için ideal bir teknik değildir. Ancak buna rağmen diyet ve egzersiz yöntemlerine yardımcı olmak üzere zaman zaman kilo vermek isteyen hastalarda da uygulanabilmektedir. Liposuction temel olarak ideal kiloda veya ideal kiloya yakın kişilerde, egzersizle ve diğer yöntemlerle verilmesi pek mümkün olmayan bölgelerdeki estetik olmayan yağ kitlelerinin uzaklaştırılması için kullanılmaktadır. 

Liposuction işlemi için cilt elastikiyeti önemli


Temel olarak her yaşta uygulanabilse de yağ dokusunun uzaklaştırılması sonucu altı boşalmış olan derinin eski gerginliğini elde edebilmesi için yeterince elastik olması gereklidir. Aksi takdirde cilt sarkmaları olabilir ve bu sarkan derinin ek yöntemlerle alınması gerekebilir. Liposuction yaptıracak olan kişinin öncelikle genel sağlık durumunun iyi olması gereklidir. Liposuction’da temel olarak genel anestezi kullanılsa da küçük alanlar için lokal anestezi de kullanılabilmektedir.

Toksinler yağ dokularında birikiyor


Liposuction sadece bir vücut şekillendirme ameliyatı değil,  aynı zamanda çok etkili bir detoks yöntemidir. Yağ dokuları, vücudun idrarla atamadığı yağda çözünen zehirleri depolama gibi bir işleve de sahiptir. İşte vücudumuzda girdikten sonra atılamayan bu zehirler yağ dokusunda birikirler. Liposuction ameliyatı bir yandan vücutta beğenilmeyen bölgelerdeki fazla yağ dokularını uzaklaştırırken bir yandan da dioksin toksini olmak üzere birçok zehirli ağır metal ve toksinlerden kurtulmayı kısacası cerrahi olarak detoksu da sağlamaktadır. Özellikle diyet yaparak ya da mide küçültme ameliyatı geçirerek ciddi kilolar verip zayıflayan kişilerin kan düzeylerinde bu toksik maddelerin ciddi oranda arttığı bilinmektedir.  Bu kişilerin plastik cerrahlarına danışarak dioksin düzeylerini ölçtürmeleri önerilir; çünkü duruma göre kişide kalan yağ dokularının liposuction ile uzaklaştırılması gerekebilir.

Yayınlanma Tarihi: 01 Haziran 2017

Sosyal Medyada Paylaş