Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Lazer Epilasyonu Uzmanına Yaptırın

İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Bu amaçla son yıllarda en çok kullanılan yöntem ise lazer epilasyon olarak karşımıza çıkıyor. Lazer epilasyon konunun uzmanları tarafından yapıldığında son derece güvenli ve etkili bir yöntem olmasına karşın tecrübesiz kişilerce ve yanlış cihazlarla uygulandığında ciddi yan etkileri meydana gelebiliyor.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce konunun iyice araştırılması ve doğru merkez seçilmesi büyük önem taşıyor.

1) EPİLASYONUN VÜCUDA HERHANGİ BİR ZARARI VAR MI?

Lazer epilasyonda uygulanan ışınlar sadece orta deriye kadar ulaşır. Deri altında ve iç organlara yayılması söz konusu değildir. Lazer ışını yayılan bir ışın değildir. Sadece atış bölgesinde sadece belli bir derinliğe kadar etki eder.

2) DERİNİN YANMAMASI İÇİN NELER YAPILIYOR?

Derinin yanmaması için soğutma sistemleri kullanılmaktadır. Geçmişte soğuk jellerle bu soğutma sağlanırken günümüzde soğuk hava üreten kriyo cihazları ile deri yüzeyi soğutulmakta bu sayede cildin ısıdan zarar görmesi engellenmektedir.

3) EPİLASYON İZ BIRAKIR MI?

Lazer epilasyon doğru enerjiler yani cilt ve kıl tipine uygun enerji kullanıldığı zaman kesinlikle iz bırakmaz. Sadece epilasyon bölgesinde yaklaşık yarım ya da bir saatte kaybolan bir kızarıklık oluşabilir. Bronz tene kesinlikle uygulama yapılmaması gerekir. Bronz tene uygulama yapıldığı zaman yaklaşık 6 ayda kaybolan beyaz lekeler oluşabilir.

4) EPİLASYON BENLERE DENK GELDİĞİNDE ZARARI OLUR MU?

Lazer epilasyon benler üzerine denk gelmemelidir. Özellikle koyu renkli benlerde lazer ışını yapısal değişikliğe sebep olabilir; yine ben üzerinde yanık, kabuklanma oluşabilir.

5) ERKEKLER EN ÇOK HANGİ BÖLGELERE EPİLASYON YAPTIRIYOR?

Erkekler en çok sırt; elmacık kemiği üzeri, boyun ve ense bölgelerine epilasyon yaptırmaktadır. Günümüzde epilasyon yaptıran erkek sayısında ciddi bir artış söz konusudur.

6) BİKİNİ BÖLGESİNDEKİ TÜYLERİN EPİLASYONUNDA NELERE DİKKAT EDİLİYOR?

Halk arasında bikini bölgesine yapılan epilasyonun zararlı olduğu konusunda bir inanç var. Bu kesinlikle doğru değildir. Bu bölgeye atılan lazer ışını da orta deriden daha aşağıya ilerleyemez. Bu nedenle yumurtalıkları, rahmi etkilemesi, kısırlık yapması kesinlikle söz konusu değildir.

7) HERKES LAZER EPİLASYON YAPTIRABİLİR Mİ?

14-15 yaşından itibaren lazer epilasyon yaptırabilir. Yalnız bu yaşlarda ergenlik sebebiyle hormonlar oldukça aktif olduğu için daha fazla sayıda epilasyon seansına ihtiyaç duyulur.

8) LAZER EPİLASYONDA EN SON YÖNTEM NELER?

Lazer epilasyonda kullanılan sistemler oldukça sık değişmekte, her yıl yeni formatta makinelar ortaya çıkmaktadır. Epilasyon amacıyla kullanılan en başarılı lazerler Alexander lazer, Nd YAG Lazer ve Diod lazerdir.

9) KADINLAR EN ÇOK HANGİ BÖLGELERİ İÇİN EPİLASYON YAPTIRIYORLAR?

Kadınlar sıklıkla bacak, koltuk altı ve kasık için epilasyon ihtiyacı duymaktadır. Yine kol ve yüz uygulamaları da sıkça yapılmaktadır.

10) HANGİ YAŞ GRUBUNDAKİ KADIN VE ERKEKLER EPİLASYONA RAĞBET EDİYOR?

Her yaş grubundan epilasyona yoğun talep mevcut. Ancak günümüzde özellikle gençlerin lazer epilasyona ilgileri artmış durumda olduğunu söylemek mümkün.

11) EPİLASYON SONRASI CİLDİN BAKIMI NASIL OLMALI?

Epilasyon sonrası cilt kuruma eğiliminde olacağı için her gün nemlendirici ve yatıştırıcı bir krem uygulamak faydalıdır. Lazer epilasyon günü sıcak banyo, kese yapmamak, sonrasındaki 3-4 gün güneşe maruz kalmamak gereklidir. Özellikle yüz uygulamalarında günlük güneş koruyucu krem kullanmak önerilir.

Yayınlanma Tarihi: 01 Ekim 2015

Sosyal Medyada Paylaş