Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Kolajen Tedavisi İle Yaşlanmayı Erteleyebilirsiniz

Her insanın isteği daima sağlıklı, genç ve güzel kalabilmektir. Ancak biyolojik yaş ilerledikçe cilt yıpranır, gençliğini kaybeden vücutta eklem, bel ve sırt ağrıları baş gösterir. Bu alanda son yıllarda öne çıkan kolajen tedavileri ile yaşlanmaya ve ağrılara dur demek mümkün. Memorial Wellness Manuel Tıp Bölümü’nden Dr. Metin Mutlu, kolajen tedavisi hakkında bilgi verdi. 

30 yaş sonrası kolajen üretimi azalır

İnsan vücudunda en fazla bulunan protein tipi kolajen, vücudun en önemli mineralidir. 30 yaş sonrası vücutta azalan hatta bazen tamamen duran kolajen üretimi ilk belirtilerini; ciltte kuruluk, kırışıklık, sarkmalar ve bunun yanında çeşitli sırt, bel, boyun ve eklem ağrıları ile göstermeye başlar. Kısacası zamanın tüm etkilerini üzerinde taşıyan vücut yaşlanır. 

Kolajen, biyolojik yaşınızı etkiler

Kolajen; cildin,  göz küresinin, kemiklerin, saçın ve tırnakların durumundan sorumludur. En son bilimsen araştırmalara göre, cilt durumundaki değişiklikler aracılığı ile kolayca görülebilen kolajen durumu, insanın biyolojik yaşını belirlemektedir. 

Gençlik sırrı kolajen aşısında

Kolajen içeren doğal ürünlerin, kas-iskelet sisteminin ağrılı hastalıklarında değişik bölgelere enjeksiyon yolu ile uygulanan yeni bir yöntemdir. Bu bio ürünlerin lokal uygulamasının amacı, uygulama yapılan bölgeyi yenilemek,  güçlendirmek ve korumaktır.

Kıkırdak, bağ doku,  eklem kapsülü gibi yoğun kolajen içeren yapıların dıştan kolajen enjekte edilmesi ile etkilenmiş olan bu yapılarda mekanik güçlenme sağlanır. Kolajen içeren ampuller, cilt altından uygun bölgelere enjekte edilir. Kolljen aşısı sonucu bu yapılar güçlenir ve bu bölgede yenilenir ağrılar ortadan kalkar.

Kolajen tedavisi sağlıklı ve güzel bir cilt

Kolajen cildin, saçın ve tırnakların kondisyonunu gözle görünür bir şekilde iyileştirir. Bağ dokuyu, kıkırdakları, kemikleri, göz elmacığının ve saçı onarır. İnsan organizmasının en önemli dokusu olan bağ dokunun içinden beslenmesini destekler ve yeniden canlandırır.

Eklem ağrıları için de etkili

Eklemlerde hissedilen ağrının en önemli nedeni eklem içi ve eklem dışı yapıların gevşemesidir. Bu yapıların gevşemesi sonucu eklemlerin fizyolojik olmayan yönlere hareketi meydana gelebilir. Bu da destek dokunun daha çabuk yıpranmasına ve kıkırdak fonksiyonlarının bozulmasına neden olabilir. Kolajen tedavisi, fizyolojik eklem hareketlerinden ileri gelen ağrıları ve postüre bağlı oluşan ağrıları da azaltabilmektedir.

Spor yaralanmalarında hızlı iyileşme sağlar

Kollajen tedavisi; sırt-omurga-eklem ağrıları, kas ve yumuşak doku ağrıları, fibromiyalji (kulunç), eklem ve bağ doku travmaları, osteoporoz, artroz, osteokondroz, gut hastalığı, periartrit ağrılar, boyun-sırt ve bel fıtıkları, bel boyun düzleşmesi, romatizma ve artrit hastalıkları, eklem ve kemik ağrıları, spor travma ve yaralanmalarının hızlı iyileşmesine ve kas -bağ dokusunun korunmasına yardımcı olmaktadır.

Eklem içi sıvıların akışkanlığı artar

Bu yapıların dengesini korumak için kullanılan bir diğer yöntem “proloterapi”dir. Kollajen aşısı, proloterapi ile kıyaslandığında, daha fizyolojik bir yöntem olduğunu ve küçük iltihaplanmalara bile neden olmadığı için reaksiyonlar gelişmez. Ayrıca kolajen aşısı içindeki solüsyonda bulunan “proteoglikanlar” eklem içi sıvıların akışkanlığını da artırmaktadır.

Yayınlanma Tarihi: 19 Eylül 2016

Sosyal Medyada Paylaş