Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Kadın ve Erkeklerde Güzelliğin Sırrı Doğal Estetik

Biçimli bir burun, kırışıksız bir yüz, yağsız ve kaslı bir vücut yapısı… Hem kadınların hem de erkeklerin kendilerini daha iyi hissetmek adına istedikleri görünüme kavuşmak için estetik operasyonlara başvurma oranları hızla artıyor. Son yıllarda estetik uygulamaların tümünde doğallık ön plana çıkıyor. Memorial Wellness Estetik ve Plastik Cerrahi Bölümü Uzmanları, kadınların ve erkeklerin en sık başvurduğu estetik uygulamalar hakkında bilgi verdi.

Kadınlar doğal burun istiyor

Son yıllarda burun ameliyatı olmak isteyen kadınların neredeyse yarısından çoğu burnundaki şekil bozukluğu ve nefes alma problemleri ile estetik cerrahlara başvurmaktadır. Kadınların burun estetiğindeki en önemli kriteri doğal görünümlü bir burun olmasıdır. Kapalı rinoplasti operasyonları ile 1 hafta sonra burun atelleri çıkarılmaktadır. Kapalı rinoplasti operasyonunda 1 hafta sonra hastalar makyaj yapıp işlerine devam edebilmektedir.

Meme ameliyatları artık daha konforlu

Kadınların en çok tercih ettiği estetik ameliyatlar arasında meme büyütme ameliyatları da yer almaktadır. Yeni nesil protezlerin hiçbir şekilde patlamaması, emzirmeye engel olmaması ve tekrar değiştirilmeye ihtiyaç duyulmaması önemli bir avantajdır. Türk kadınlarının büyük meme yapısına sahip olması nedeniyle meme küçültme ve dikleştirme operasyonları özellikle ileri yaş popülasyonunda çok sık tercih edilen bir operasyondur. Bu ameliyat sayesinde hem bel ağrılarından kurtulmak, hem daha zayıf görünmek hem de duruş bozukluklarının önün geçmek mümkündür.

Liposuction ile vücudunuz şekillensin

Bir dönem oldukça popüler olan liposuction, yeni nesil ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemleri ile popüleritesini kaybetse de, yine kombine ameliyatlarda tercih edilir işlemlerden biridir. Liposuction yaptırmak istemeyen hastalar ameliyatsız yöntemlerden soğuk lipoliz ve I-lipo gibi modern yöntemlere başvurmaktadır. Dolgu ve botoks gibi minimal invaziv yöntemler de kadınların en sık başvurduğu estetik uygulamalardır. Özellikle göz kapağı bölgesi estetiği kadınları kısa sürede genç bir görünüm kazandırmaktadır.

Erkekler yorgun ve yaşlı yüz görünümü istemiyor

Erkeklerin şikayet ettiği problemlerin başında yorgun ve yaşlı yüz görünümü gelmektedir. Göz çevresine yapılan estetik müdahaleler ile daha dinç ve genç bir görünüm sağlanmaktadır. Göz kapağı operasyonları bu anlamda oldukça ilgi görmektedir. Üst göz kapaklarına lokal anestezi ile yaklaşık 20 dakika kadar süren bir işlemle daha estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Göz çevresine işlem sonrası ödemi kontrol etmek amacıyla soğuk uygulaması yapılmalıdır. Ancak bu önlemlere rağmen, göz çevresinde çok az şişlik ve morluk oluşabilir. Bu durum 3. günden itibaren giderek azalmaya başlar.

Burun ameliyatları ile hem nefes problemleri hem de estetik kaygılar son buluyor

Estetik amaçlı burun ameliyatı isteyen erkekler aynı zamanda sıklıkla nefes alamama ve horlama gibi problemler de yaşadıklarını iletirler. Erkek rinoplasti ameliyatı, diğer erkek estetik ameliyatları gibi oldukça zordur ve deneyim gerektirir. Çünkü özelikle erkekler tamamen doğal bir burun görünümü istemektedir. Burun operasyonları çoğunlukla 1 saatlik bir sürede tamamlanır.  Ameliyattan sonra genellikle ağrı olmamaktadır. Sabah yapılan ameliyatlarda akşam, öğleden sonra yapılan ameliyatlarda ise ertesi kişi taburcu olunabilir. Operasyonun 3. günden itibaren şişlik ve morluklar hızlı bir şekilde geçmeye başlar. Günlük aktivitelere yavaş yavaş dönülür. Ameliyattan sonra 1.3.6. ve 12. aylarda kontrollerle iyileşme süreci izlenmelidir

Jinekomasti ameliyatı erkeğe özgüvenini yeniden kazandırıyor

Erkeklerin ilgi gösterdiği bir diğer konu da gövde estetiğidir. Erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen “jinekomasti” erkek estetiğinin önemli konularından biridir. Bu tür problemleri olan erkeklere liposuction olarak bilinen yağ alma ameliyatları uygulanabilir. Erkekte meme bezlerinin fazla olduğu nadir durumda, bezin bir kısmının çıkarılması da gerekebilmektedir. 1 gün hastanede yatış ile genel anestezi altında memede şekillendirme yapılmaktadır.

 

Karın bölgesi şekillendirilebiliyor

Erkekler karın bölgesini şekillendirmek için yapılan “liposuction” operasyonlarına ilgi göstermektedir. Kişinin 1 gün hastanede yatışı ile problemli bölgeden yağ alma işlemleri sağlanır. İşlemden sonra dokudaki şişliklerin geçmesi ve vücudun formunu alması birkaç hafta içinde gerçekleşir. Bu dönem diyet ve egzersizle değerlendirilirse elde edilen sonuç daha başarılı olur. Kişinin deri elastikiyetine bağlı olarak işlemden sonra LPG, ultrasound ve el masajı gibi uygulamalardan yararlanılabilir. Karın germe operasyonları da başvurulan estetik operasyonlardandır. Bu operasyon ile gevşemiş karın kaslarının tekrar eski gerginliğini kazanması sağlanarak kusursuz bir vücut görünümü elde edilir.

Erkekler de botoks uygulamalarını tercih ediyor

Yüz kırışıklıkları ve akne izleri erkekler için de estetik kaygı oluşturan problemlerdir. Alın, göz, dudak çevresi ve nazolabial bölgeye botoks uygulamaları, kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de altın standart tedavi yaklaşımıdır. Erkek cildinin daha kalın olması nedeniyle dolgu madde miktarının biraz daha fazla kullanılması başarılı bir sonuç elde etmek için önemlidir. Koltuk altı, el ve ayak bölgesi terlemeleri de erkeklerin sosyal hayatını olumsuz etkileyen problemlerden bir diğeridir. Botoks tedavileri ile bu terleme sorunları da giderilebilmektedir. Botoks ile eş zamanlı yapılmamasına kaydıyla yüz gençleştirme ve saç güçlenmesi için etkili bir mezoterapi yöntemi olan PRP uygulanabilir. PRP uygulaması, kişinin kendi kanının alınması, özel bir tüpte santrifüj edilmesi ve onarıcı hücreler ile büyüme hormonunun hastanın cildine verilmesi şeklinde özetlenebilir.

Yayınlanma Tarihi: 07 Aralık 2017

Sosyal Medyada Paylaş