Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

İnatçı Ağrılardan Manyetik Alan Tedavisi İle Kurtulun

Gün geçtikçe artan elektromanyetik kirlilik, vücutta bel, sırt, omuz ağrısı gibi birçok sağlık problemine neden olabiliyor. Ağrı ile mücadele ve sağlıklı yaşam konusunda son zamanlarda öne çıkan “Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi”, vücudun zararlı etkenlerden arınmasına ve ağrılı bölgelerin kısa sürede iyileşmesine olanak sağlıyor. Memorial Wellness Manuel Tıp Bölümü’nden Dr. Metin Mutlu, yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi hakkında bilgi verdi.

Televizyon ve cep telefonlarının zararlı etkilerine dikkat! 

Gün içerisinde kullanılan televizyon, cep telefonu, bilgisayar gibi elektronik cihazlar elektromanyetik kirlenmeyi arttırarak insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu duruma şehir hayatının getirdiği doğa ve topraktan uzaklaşma gibi olumsuzluklar da eklenince negatif yük günden güne vücutta birikmektedir. Tüm bu olumsuzluklar zamanla bel, sırt, omuz gibi bölge eklemlerinde inatçı ağrılara neden olarak yaşam kalitesini düşürmektedir. 

Dokular iyileşiyor ve yenileniyor

Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi; ağrı hissedilen bel, sırt, omuz gibi vücudun her bölgesine ve MR’a girebilen herkese güvenilir bir şekilde uygulanabilmektedir. Tedavi ile uygulanan bölgede arınma sağlanmaktadır. Bu arınma, bölgedeki hücre zarı fonksiyonları ve kan dolaşımını düzenlemektedir. Ağrı, spazm durumlarında ve dokularda iyileşmesi sağlanır, ödem oluşumu engellenir. Verilen akım ile kemik, kıkırdak, kas hücreleri üzerinde de olumlu bir uyarım gerçekleşir. Bu tedavi, solunum hacminin artmasına ve sindirim sisteminin düzenlenmesine de etki eder.

Temassız iyileşme ve zindelik sağlanıyor

Eklemler arasındaki bağların bağlantı noktalarına ligaman adı verilmektedir. Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisinde verilen akım, ligamanlara kadar ulaşmakta ve kemikleri tutan oynak ligaman bağları yukarı doğru çekmektedir. Kişi bu akımı ilk 30 saniye sanki küçük darbeler alıyormuş gibi hisseder; ancak herhangi bir temas yoktur. Akım dalgaları eklemleri izometrik olarak çalıştırmaktadır. Uygulanan yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi, en derin alanlara etki eden ve hastada hiçbir yan etki oluşturmayan bir tedavidir. Girişimsel bir uygulama değildir, manyetik alan etkileşimine dayanan fiziksel bir tedavi metodudur.

Hamilelik sonrası oluşan bel ağrılarında etkili

Boyun, sırt, bel ağrıları özellikle belli bir yaştan sonra herkesin şikayetçi bir problemdir. Özellikle hamilelik sonrasında bel ağrıları kronikleşebilir. Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi doğum sonrası kronikleşen bel ağrıları için de etkili bir yöntemdir. Haftada 2 gün, 8-10 dakika uygulanacak bir terapi ile ağrılardan kurtulmak mümkündür. Sadece ağrı olan bölgeler için değil istenirse kas ve ligaman bağları kuvvetlendirmek amacı ile de uygulanabilir. Kan akışını hızlandırma, dokularını güçlendirmek amacı ile spor ve masaj gibi rutin olarak uygulanabilir. 

Türkiye’de çok az sayıda merkezde uygulanıyor

İleri derecede bel ve boyun fıtığı, kronikleşen omuz, sırt, bel ve diz ağrıları, boyun düzleşmesi durumlarında uygulanan oldukça başarılı bir yöntemdir. Türkiye’de çok az sayıda merkezde uygulanan yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi, kısa zamanla ağrılardan kurtulmayı sağlamaktadır. Yüksek yoğunluklu manyetik alan tedavisi ile omurga sütunu istenilen normal seviyeye getirilir. Kişinin günlük yaşamındaki fiziksel zindeliğinin artmasına da olanak sağlanır.

Yayınlanma Tarihi: 09 Mayıs 2016

Sosyal Medyada Paylaş