Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Güzelliğinize Dolgun Bir Dokunuş

İlerleyen yaşla birlikte ciltte kırışıklık, çukurlaşma ve incelme kaçınılmaz olabiliyor. Ancak özellikle burun, göz çevresi, elmacık kemikleri ve dudak bölgelerinde ortaya çıkan ve rahatsız edici olan bu görünümü dolgu ile yapılan küçük dokunuşlarla değiştirmek mümkün. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Bölümü uzmanları dolgu işlemleri hakkında bilgiler verdi.

BURNUNUZU DOLGU İLE ŞEKİLLENDİRİN

Yaşın ilerlemesi ile birlikte burun delikleri genişlemekte ve aşağıya doğru kavis almaktadır. Bunun yanı sıra geçmiş dönemlerde gördüğü herhangi bir hasardan ötürü şekil bozukluğuna uğrayabilmektedir. Burun çevresine yapılacak dolgu işlemleri ile hem hasar görmüş burna estetik şekil vermek hem de delikleri genişlemiş ve aşağı doğru kavis almış burnu eski haline getirmek mümkündür. Ayrıca dolgu işlemlerinin yanı sıra arzu eden kişilerde botoks uygulamaları ile de burun şekillendirilebilmektedir.

DUDAKLARINIZI KIRIŞIKLIKLARDAN UZAK TUTUN

İlerleyen yaşlarda özellikle kadınların, şikayetçi olduğu konuların başında gelen dudak kenarı kırışıklıklarını ortadan kaldırmak mümkün. Dudak estetik uygulamalarında kalıcı implantlar, cerrahi işlemler, kalıcı makyaj gibi uygulamalardan daha çok sonuçları ve değiştirilebilir olması nedeniyle dolgu madde uygulamaları tercih edilmektedir. Volume tedavisi ve dolgu uygulamaları ile dudakları uzun dönem nemli tutabilmek ve kenarlardaki kırışıklıkları gidermek mümkündür.

DOLGUN ELMACIK KEMİKLERİ İÇİN…

Yapılan araştırmalara göre insanların iskelet yapılarının da zamanla deforme olduğu bilinmektedir. Özellikle elmacık kemikleri ve çene kısmında gerçekleşen bu deformasyon, bölgedeki kırışıklıkların artmasına sebebiyet vermektedir. Bu bölgelere uygulanacak destek maddeler ile sorunun üstesinden gelinebilmektedir. Kasın altına kemiğin üzerine gelecek şekilde uygulanan dolgu işlemi sayesinde elmacık kemikleri bölgesindeki kırışıklıklar giderilmektedir. Uygulanan dolgu sayesinde çene deforme yapısını kaybederek eski halini almaktadır. Ayrıca bu işlemler sonrasında burun ile ağız kısmı arasındaki oluk da yok olmaktadır.

GÖZ ÇEVRESİNE DİKKAT!

Yaşın ilerlemesi ile birlikte göz çevresi çukurlaşmaları da yaşanan sorunların başında gelir. Göz çevresi çukurları kişilerde genetik olarak bulunabilmektedir. Özellikle bu kişilerde oluşan çukurlar daha büyük olabilmektedir. Yaklaşık 20 dakika süren ve bir kanül yardımıyla gerçekleştirilen dolgu işlemiyle göz çevresindeki çukurlar doldurulabilmektedir. Çukurun çok derin olmaması durumunda iğne ile de bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. İşlem sonrasında oluşabilecek hafif morluklara renkalajik maddeler ile önlenebilmektedir. Ayrıca renk açıcı ve ödem giderici maddeler enjekte edilerek de sorunla başa çıkılabilmektedir.

ELLERE İHMAL EDİLMEMELİ

Yüze ne kadar iyi bakım gösterilse de, ihmal edilen eller kırış kalabilmektedir. El üzerindeki deri zamanla incelmekte ve bununla birlikte damarlar daha belirgin hal almaktadır. Ellere yapılan yumuşak dolgu işlemi ile 1,5 yıla kadar uzanan bir sonuç elde etmek mümkündür. Bu işlemlerin yanında vitamin ile de eli desteklemek ideal bir görüntünün oluşmasını sağlayacaktır. Dolgu işleminin yanında lazer tedavisi ile de el kırışıklıkları giderilebilmektedir. Önceleri yalnızca yüz bölgesine uygulanabilen bu yöntem artık el bölgesindeki kırışıklıklar için de kullanılabilmektedir.

KAŞLAR YÜZE GENÇ BİR İFADE KATIYOR

İdeal bir bakım için kaşların da ihmal edilmemesi gerekir. İlerleyen yaştan ötürü nasibini alan ve eğilmeye başlayan kaşları ufak dolgu işlemleri ile eski haline getirmek oldukça kolaydır. Dolgu ile birlikte botoks da tercih edilmektedir. Kaşların ortasından uygulanan bu yöntemler ile kalkık bir görüntü elde edilebilmektedir.

MODERN TEKNOLOJİLERDEN YARDIM ALIN

İğneliradyofrekans olarak bilinen cihazla özellkle sarkmalarda başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ciltte 2 ile 3,5 milim arası delikler açılmaktadır. Bu deliklerden de rasyofrekans denilen enerji verilmektedir. Bu da hücre bölünmesini hızlandırmakta ve cildi ısıtarak yeni bir oluşum sağlamaktadır. Özellikle boyun sarkmalarında ve çene sarkmalarında uygulanmaktadır. Bunun yanında yüz, kol ve bacak sarkmalarında da uygulanabilmektedir.

GENÇLEŞMEK VE GÜZELLEŞMEK UĞRUNA SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN

Özellikle işin estetik görünüm ilgilenip sağlık kısmını pek önemseyen kişilerde sorunlar oluşabilmektedir. İnce dudaklı birisinin kalın ve dolgun dudaklara sahip olmak istemesi mümkün olmayan bir durumdur. Kişinin profiline ve yüzüne uygun olan işlem gerçekleştirilmelidir. İşlem süresince kullanılacak dolguların markalarının iyi olmasına çok dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yan etkileri bulunan kötü dolgular, normalin dışında bir görüntüye sebebiyet verebilmektedir. Oluşacak kötü görüntünün geri dönüşü olmadığı unutulmamalıdır. Sağlıklı bir işlem süreci ve sonrası için dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

  • Güzellik uzmanları ile değil hastane doktorları ile dolgu işlemleri yapılmalıdır.
  • Daha uzun süre sonuç alabilmek adına kalıcı dolgulara başvurulmamalıdır.
  • Dolgunun kişinin önünde açılması ve kişiye özel enjekte kullanılmasına dikkat edilmelidir.
  • İşlem uygulandığı gün yüz çok fazla yıkanmamalı ve masaj yapılmamalıdır.

Yayınlanma Tarihi: 01 Ekim 2015

Sosyal Medyada Paylaş