Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Genital Renk Açma İşlemi Kadınlara Özgüvenini Yeniden Kazandırıyor

Sağlıklı bir cinsel yaşamın yolu çiftlerin önce özgüvenli olmalarından geçiyor. Hamilelik, yaşlanma, sıcak ağda uygulaması gibi nedenlerle kadınlarda genital bölgede görülen renk koyuluğu cinsel yaşamı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Uzmanıları lazerle genital bölge renk açma işlemi hakkında bilgi verdi.

PSİKOLOJİNİZİ BOZMASIN

Genital bölge dokusu yoğun estrojen hormonu içermektedir. Kadınların pek çoğu gebelik sırasında artan estrojen hormonları nedeni ile genital bölgelerindeki renk koyulaşmalarından şikayet etmektedir. Gebelik sonrasında da bu bölge kararmaları kalıcı olabilmektedir. Gebeliğin haricinde;

  •  Sık ve sıcak ağda uygulamaları
  •  Yaşlanma
  •  Bir takım ilaçların kullanımı
  •  Ergenlik
  •  Epilasyon
  •  Güneşlenme
  •  Menopoz
  •  Hormonal problemlere bağlı olarak vulva adı verilen dış genital alanda renk koyuluklarının ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

Genital bölgedeki bu kararma fiziksel anlamda herhangi bir sorun ortaya çıkarmamaktadır. Bunun yanı sıra kişinin kendisini eski haliyle kıyaslaması psikolojik sorunları beraberinde getirebilmektedir. Cinsel hayatı önemli ölçüde etkileyen bu durum ilişki sırasında özgüven eksikliği, tatminsizlik ve cinsel isteksizliğe yol açabilmektedir.

DOKULARI GENÇLEŞTİRİYOR

Genital bölgedeki cilt vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas bir yapı içermektedir. Bu nedenle ağır kimyasal peeling ve kremler uygulamak yerine fraksiyonel erbiyum YAG lazer uygulamaları sonuç açısından çok daha yüz güldürücü ve kolaydır. Genital bölge fraksiyonel lazer uygulamalarıyla görsel renk bozukluklarının düzeltilmesinin yanında genital bölgede hücresel gençleştirme de sağlanmaktadır. Böylece hastaların hem psikolojik sorunları düzelmekte hem de yaşam kaliteleri artmaktadır.

AĞRISIZ VE ACISIZ BİR YÖNTEM

Lazer ile yapılan renk açma işlemi oldukça ağrısız bir uygulamadır. Uygulamadan yaklaşık 20 dakika önce yüzeysel anestezik etkili krem uygulamak ağrı hissini ortadan kaldırmak için yeterli olmaktadır. Uygulanan işlem yaklaşık yarım saat sürmektedir. Bölge uygun lazer aparatı ve enerjiyle taranmaktadır. İşlem sırasında verilen lazer ışığı sayesinde cildin dermis tabakasında yer alan ve esmerleşmeye neden olan melanin pigmentini üreten ‘melanosit’ hücreleri tahrip edilmekte, böylelikle genital ağartma, beyazlatma amaçlanmaktadır. Lazerle renk açma işlemi için genelde tek seans yeterlidir. Bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilmektedir. Uygulanan lazer ışığının kısırlık, adet düzensizliği veya cinsel istek üzerine herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

KISA SÜREDE İSTENİLEN SONUÇ ELDE EDİLİYOR

İşlem sonrası kişi günlük hayatına devam edebilmektedir. Sadece 1-2 gün su teması olmazsa bölge daha kolay iyileşmektedir. Yüzeysel doku iyileştirici kremler bir hafta boyunca sabah akşam hasta tarafından uygulanmaktadır. Bölgede birkaç gün süre ile şişme (ödem), kızarma ve daha sonrasında geçici kararma ortaya çıkabilmektedir. Daha sonrasında cilt kendiliğinden soyularak dökülecek ve alttan daha canlı, açık renkli, parlak bir cilt dokusu çıkacaktır. Yenilenen deri dokusu daha sağlıklı, dolgun ve parlak görünümde olacaktır. Yaklaşık 10 günde bölge tamamen iyileşmektedir.

Yayınlanma Tarihi: 01 Ekim 2015

Sosyal Medyada Paylaş