Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

A'dan Z'ye Kalça Estetiği

Son yıllarda kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonlardan biri olan kalça estetiği ile artık kıvrımlı bir vücuda sahip olmak mümkün olabiliyor. Yaşlanma ya da hızlı kilo kaybı ile oluşan sarkmalar ve şekil bozuklukları da kalça estetiği ile giderilebiliyor. Memorial Wellness Estetik Ve Plastik Cerrahi Bölümü Uzmanları, kalça estetiği hakkında merak edilenleri anlattı.

Yağlanma kalçanın formunu bozuyor

Kalça bölgesinde genellikle düzenli spor yapılmaması, yağlanma, yaşlanma, hızlı kilo kaybı gibi sebeplerle şekil bozuklukları görülebilmektedir. Kimi zaman genetik biçim bozuklukları da kalçanın şekilsiz görünmesine yol açabilmektedir. Özellikle yağlanma kalça bölgesinde gözle görülür bir sarkmaya yol açabilmektedir.

Küçük kalçalar istemiyorsanız…

Çeşitli kalça düzensizlikleri, ameliyat sonrası şekil bozuklukları, kalça asimetrileri dışında küçük kalçalara sahip olduğunu düşünen kadınlar da daha biçimli ve yuvarlak hatlara sahip olmak için kalça estetiğine başvurmaktadır. Kalça estetiği son yılların en fazla tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Brezilya poposu olarak da bilinen günümüz popüler estetik uygulamaları ile kadınlar, kısa sürede hayallerindeki kalçalara sahip olabilmektedir.

Ameliyatsız daha biçimli ve yuvarlak kalçalar

Üç farklı uygulama şekli ile bu işlemler yapılmaktadır. Kalça estetiği konusunda yapılan ilk uygulama dolgu uygulamasıdır. Bu işlem hiçbir cerrahi operasyona ihtiyaç duyulmadan yaklaşık 20 dakikalık bir dolgu uygulamasını içermektedir.  Bu işlemde “aquafilling” dolgusu kullanılmaktadır. Bu dolgu yüz dolgularından farklı bir yapıda olup yumuşak dokularla doğal kıvamdadır. Kişinin istekleri ve estetiği ön planda tutularak kalça bölgesine dolgu işlemleri yapılmaktadır. İşlem sonrasında iyileşme 1-2 gün gibi kısa bir sürede gerçekleşir. İstenilen estetik sonuç işlemden sonra ilk hafta içinde görülmektedir. Bu dolgu işlemi 3-5 yıl kadar etkisini sürdüren bir kalıcılığa sahiptir.  

Fazla yağlar kalçayı şekillendirebilir

Kalça estetiği konusunda yapılan diğer bir uygulama kısa bir cerrahi işlemdir. Bu uygulama kişinin kendi yağ dokularının liposuction ameliyatı sonucu toplanmasıyla elde edilen yağ hücrelerinin popo bölgesine enjekte edilmesini içermektedir. Burada kişinin kendi hücreleri kullanıldığı için herhangi bir alerjik reaksiyon olasılığı da olmamaktadır. Kişiye enjekte edilen hücrelerin yüzde 60’ı yaşayarak ömür boyu o bölgede kalmaktadır. İşlemden sonra popo bölgesini kavrayan bir korse giyilmelidir. 4-7 gün içinde de kişi iş hayatına geri dönüş sağlayabilir. İstenilen durumlarda bu işlemde toplanan yağ hücreleri özel bir laboratuvarda kök hücrelerine ayrılmaktadır. Elde edilen kök hücreden zengin kısım enjekte edilmektedir. İşlemin bu şekilde yapılması uygulamanın kalıcılığını artırmaktadır.

Hayat boyu kalıcı protezlerle dik ve dolgun kalça görünümü

Son dönemde popülerliğini biraz kaybetmiş olsa da, ömür boyu kalıcı olan tek kalça estetiği uygulaması popo bölgesine yapılan protezlerdir. Kalça görünümünden memnun olmayan kişilerin kalçalarına yapılacak bir cerrahi işlem ile protez yerleştirilmektedir. Ameliyattan sonra bir hafta protezin üstüne oturmamak gerekmektedir. Ve mutlaka bir süre korse giyilerek destek sağlanmalıdır. Bu önlemler operasyonun daha başarılı ve güzel sonuçlanmasını sağlamaktadır. Popo bölgesindeki kasların içine ya da kişinin durumuna göre arkasına yerleştirilen bu protezler, kalçanın daha dik ve dolgun görünmesini sağlar.  Kalça protezlerinin çok yumuşak ya da sert olmayan özel bir yapısı vardır.  Herhangi bir patlama, içindeki maddenin dışarı sızması gibi bir risk içermemektedirler. Kişi protezleri hissetmez; yani herhangi bir fiziksel rahatsızlık yaratmamaktadır.

Yayınlanma Tarihi: 06 Şubat 2017

Sosyal Medyada Paylaş