Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

SAĞLIK REHBERİ

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

Ameliyatsız Estetik Uygulamalar ile Gençleşmenin Yolları

Yaş ilerledikçe ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar kaçınılmaz hale geliyor. Daha genç ve güzel görünmek için ise son yıllarda estetik uygulamalar öne çıkıyor. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Uzmanları  yüz bölgesinde uygulanan ameliyatsız estetik yöntemler hakkında bilgi verdi. 

İşlemler anestezi kullanmadan gerçekleşiyor

Günümüzde cerrahi işlemlerin yanı sıra minimal invaziv denilen cerrahisiz estetik uygulamalarla da cildin daha genç ve güzel görünmesi sağlanmaktadır. Ameliyatsız estetik uygulamalar, cerrahi operasyonlardaki gibi anestezi kullanımı ve istirahat süresi gerektirmez. Bu yöntemlerle kişi, kısa sürede hatta uygulamanın yapıldığı gün iş ve sosyal hayatına dönebilmekte, cerrahi ile sağlanan başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. 

Çene hattı sarkmaları gideriliyor

Çene hattında oluşan sarkmaların giderilmesini sağlayan yöntemlerden biri halk arasında “scarlet” diye bilinen iğneli radyo frekans uygulamasıdır. Bu işlemde makinenin ucundaki 25 tane altın iğne ile yaklaşık 3.5 mm derinliğinde ufak delikler açılır. Bu deliklerden radyo frekans ışınları verilir ve orta deride bulunan kolajen bantlarla yeniden yapılanma uyarılır. Bu sayede ince kırışıklıklar toparlanmaktadır.

Yaşlanma izleri için daha natürel bir görünüm

Nazolabial bölge, burundan ağız köşelerine inen çizgiyi ifade eder. Bu bölgedeki hafif çukurluklar yaş ile birlikte derinleşebilir. Bu bölgedeki çizgilerin belirginleşmesinin sebebi, orta yüzde volüme kaybı oluşması ve yağ yastıkçıklarının hacminin azalmasıdır. Daha doğal bir görünüm kazanılması için bu hacmi doldurma ve yine orta yüze reşeyfing adı verilen remodelling şeklinde volüme verilmesi sağlanmalıdır. Çizginin derinliğine göre derin dolgu, hyalüronik asit ve çapraz bağlı hyalüronik asit, radyo frekans uygulamaları ile de nazolabial bölgedeki belirgin çizgiler azaltılabilir.

Göz altındaki çöküntüler yaş ile birlikte artıyor

Göz altında, gözyaşı oyuğu adı verilen bu bölgede yaşla birlikte çöküntüler meydana gelebilmektedir. Göz altı çöküntülerine dolgu uygulaması yapılarak daha genç ve dinamik bir görünüm kazanılabilir. Ancak bu uygulamanın gerçekten uygun kişilere yapılması gerekir. Aksi takdirde uygulanan bölgede sosis gibi bir dolgu görünümü olur. Örneğin; hafif bir çökme varsa gözyaşı oluğu doldurulmadan önce orta yüzü doldurmak gerekir. Uygulama, bu bölgedeki morluk oranını da belirli oranda azaltmaktadır. Bu aydınlanmanın yetersiz olduğu durumlarda bölgeye mezoterapi yöntemiyle renk açıcı bir takım maddeler enjekte edilerek daha iyi sonuçlar alınabilir.

Dudaklarınızda da ışıltılı bir görünüm elde edilebiliyor

Dudak üstü çizgileri şikayetleri için ufak botoks uygulamaları ile çözüm sağlanabilir. Eğer çizgiler botoks ile açılamayacak kadar derin ise bu durumda özel dolgular uygulanabilir. Bu konuda kişinin durumuna göre bir planlama yapılmalı ve gerekli ise sonrasında radyo frekans, fraksiyonel lazer ile o bölgenin soyulması gibi uygulamalar yapılmalıdır. Dudakta renk değişiklikleri de sıklıkla yaşanan bir problemdir. Yaşın ilerlemesi, çok sigara içmek gerçek dudak pembeliğinin kaybolmasına mor, siyah gibi bir renge dönüşmesine sebep olabilir. Bu pigmentasyon değişiklikleri için hafif peelingler, microabrasion uygulanabilir. Mineral, kaya tuzları ile cilt ve dudak bölgesi hafif soyulabilir. Bölgeye ufak enjeksiyonlarla ışıltılı görünüm sağlanabilir. 

Göz çevresi çizgilerine belirginleşmeden müdahale edilmeli

Göz çevresi çizgilerine koruyucu amaçlı botoks uygulamalarının özellikle 30’lu yaşların başından itibaren; yani çizgiler çok belirginleşmeden yapılması daha başarılı sonuçlar sağlar. Erken dönemde çok düşük dozda botoks uygulamaları yapılır. Yine yaş ile birlikte hafif bir şekilde düşen göz kapaklarına da botoks uygulaması yapılabilir. Botoks ile hafif kemerli bir burundaki düşüklük biraz kaldırılarak estetik bir görüntü sağlanabilir.

Boynunuz yaşınızı ele vermesin

Boyun ve el üzerleri yaşı ele veren bölgelerdir. Boyun bölgesindeki kötü görüntü problemleri radyo frekans scarlet ile çözüm sağlanabilir.  Boyun bölgesine, PRP uygulamaları yapılabilir, mezolifting ile özel enjeksiyon teknikleri ile boyunda bir lifting etkisi sağlanabilir. Radyo frekans ile gıdı hafif eğitilebilir. Gıdı bölgesine alt yapı tarzında yapılan ip uygulaması ile erime ve düzelme sağlanabilir. Eğer boyun bölgesinde yağ fazlalığı varsa lipoliz yapılabilir. Yağ parçalayıcı maddeler enjekte edilebilir. Tüm uygulamalar da olduğu gibi boyun bölgesinde de önemli olan öncelikle kişinin ihtiyacı olan uygulamayı doğru belirlemektir. Çünkü herkesin ihtiyacı farklıdır. Bunun için kişiye özel bir planlama yapmak gerekir.

Yayınlanma Tarihi: 14 Ekim 2016

Sosyal Medyada Paylaş