Fiyat Sor | 0 212 314 66 00

MEMORIAL WELLNESS

MEMORIAL WELLNESS İLE SAĞLIKLI VE UZUN BİR YAŞAM

 

Sağlık ve Güzelliğin Bilimle Buluşmasına Tanık Olun...

Yepyeni bir hayata güzel bir başlangıç yapmak ve hayat kalitesini yükseltmek isteyenler için Memorial Wellness hizmetinizde...

Sağlık, güzellik, estetik ve kaliteli yaşam için ihtiyaç duyulan, bilimsel çerçevede hazırlanmış tüm hizmetleri bir arada sunan Memorial Wellness, kendini yeniden keşfetmek isteyenlere sağlıklı ve güzel bir yaşamın kapılarını açıyor.

Memorial Wellness, sağlıklı olmaya ve güzel yaşamaya önem veren herkes için var.

WELLNESS (WELL-BEING) NEDİR?

Wellness; insanın bedensel, zihinsel ve ruhsal açıdan, tam bir sağlık ve zindelik içinde olması; kendisini enerjik, mutlu ve dengede hissetmesidir. Bilinen sağlık problemi olmayan bir kişinin iyi hissetme halini yani well-being düzeyini en üst seviyeye taşımak, sağlık profesyonellerinden oluşan bir ekip ve bilimsel yöntemlerle, hayat boyu danışmanlık ve eğitim gerektirir.

“Memorial Wellness”, sağlık için sadece hastalıkların tedavisinin yeterli olmadığı, pek çok rahatsızlığın ortaya çıkmadan önlenebildiği gerçeğinden hareketle; bedensel, ruhsal ve sosyal yönden sağlıklı yaşam için gerekli tüm hizmetlerin bir arada sunulduğu bir sağlıklı yaşam merkezidir.

Memorial Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek “Wellness” kavramını; uzman kadrosu, teknolojik alt yapısı, tıbbi donanımı ve kişiye özel koruyucu hekimlik uygulamaları ile birlikte sunmaktadır.

Kendinizi yeniden keşfedin

Sağlıklı ve uzun bir yaşam için; doğru ve sağlıklı beslenme, kilo kontrolü, toksinlerden arınma, düzenli egzersizler, kaliteli bir uyku düzeni, stresten arınma, enfeksiyon ve travmalardan korunma ile yaşlanma sürecinde ortaya çıkan fizyolojik hormon eksikliğinin yerine konulması büyük önem taşımaktadır. Tüm bunların eksiksiz yerine getirilebilmesi için bilimsel danışmanlık alınması gerekir.

WELLNESS HİZMETLERİ

ENDOKRİNOLOJİ VE METABOLİZMA (SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI)

Endokrinoloji; hormon üreten iç salgı bezlerinin hastalıkları ile uğraşan bilim dalıdır. Endokrinoloji ve Metabolizma Bölümü’nde; metabolizma, hormonlar, büyüme, cinsellik, uyku düzeni, termoregülasyon, tuz ve su dengesi gibi yaşamsal fonksiyonlardaki sorunların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

Birçok hastalık ya da belirtinin, aslında vücut kimyası, metabolizma ve hormonal dengedeki bozulmanın farklı prezentasyonları olması nedeniyle, öncelikle bozukluğun nerede olduğunun tespit edilmesi gerekmektedir. Wellness’a giden yolda ilk adım; vitamin, mineral ve hormonların dengesi ile vücut metabolizmasını optimize etmektir. Endokrinoloji ve Metabolizma uzmanı kişiye özel bir program oluşturabilmek için metabolik ve hormonal profilin belirlenmesine yönelik bazı testler sonucunda sağlıklı yaşam planlaması yapar. Bu kapsamda kişinin ihtiyacı doğrultusunda; manuel tıp, medikal fitness, beslenme, ayurvedik yaşam ve holistik yaşam sanatı danışmanlığı gibi bölümlerle birlikte sağlıklı yaşam danışmanlığı sağlar.

MANUEL TIP

Manuel terapi, omurga ve ekstremite eklemlerindeki ağrı ve fonksiyon bozuklukların tedavisinin bilinçli bir şekilde elle yapılması olarak tanımlanır. Bu konuda özel eğitimli ve belgeli bir doktor tarafından uygulanmaktadır. Manuel terapi, kısa sürede etki gösteren hızlı ve güvenilir bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Omurga, kas ve eklemlerde oluşan ağrı ve fonksiyon bozuklukları, sadece elle yapılan bazı özel manevra ve hareketler uygulanarak tedavi edilebilmektedir.

Manuel terapinin uygulama teknikleri eklemlere veya eklemlerle ilişkili yumuşak dokulara yapılan ve el becerileri gerektiren pasif ancak teknik hareketlerdir. Manuel terapi ile rahatsızlığın nedeni uzman doktor tarafından anatomik, biyomekanik ve nörofizyolojik olarak değerlendirilebilmekte ve hatta direkt olarak sorunun kaynağına müdahale edilebilmektedir. Bu tedavide vücut biyomekaniği bir bütün olarak ele alınıp, özel teknik ve testlerle sorunun kaynağı manuel olarak araştırılarak teşhis edilir ve tedavisi o an uygulanabilir.

Bölümde nöral terapi, proloterapi, eklem içi PRP uygulaması, faset eklemlere kolajen enjeksiyonları, kişiye özel medikal pilates rehabilitasyon, kas kuvvetlendirme ve germe (streching) egzersizleri ve postür analizi hizmetleri verilmektedir.

BESLENME DANIŞMANLIĞI

Memorial Wellness Beslenme Danışmanlığı Bölümü’nde; kişinin ihtiyaçları doğrultusunda, vücut ve beslenme davranışları değerlendirmesi sonucunda elde edilebilecek yetersiz immün nutrient ve posa tüketimi, potasyumdan düşük gıda seçimi, sıvı tüketimi yetersizliği, anti aging öğe yetersizliği, kalsiyum yetersizliği, demir eksikliği, yüksek yağ alımı, aşırı kafein tüketimi vb. konularda besin ve beslenme eğitimleri yapılarak, sağlıklı beslenme programları hazırlanır, optimal kilo için planlama oluşturulur. Ayrıca yaşam şekli değişikliğinde beslenme, egzersizde beslenme, sporcu beslenmesi, gebelik beslenmesi ve hastalıklarda beslenme gibi özel durumlara danışmanlık verilir. Bölümde besin ve beslenme analizi, vücut kompozisyon bileşiminin ölçümü, bazal metabolizma hızı ölçümü, metabolik holter ile fizik aktivite takibi, özel beslenme danışmanlığı ve takibi yapılarak, ihtiyaç duyulan alanlarda bütüncül bir yaklaşım ile kişinin tam sağlık haline ulaşılması hedeflenmektedir.

KOZMETİK DERMATOLOJİ

Kozmetik Dermatoloji Bölümü’nde, ileri teknoloji cihazlar ve modern uygulamalar kullanılarak, kişinin daha genç, güzel bir cilde sahip olması ve ciltteki yaşlanma etkilerinin azaltılarak en aza indirilmesi sağlanmaktadır.

Bölümde cilt bakımı, mezoterapi, botoks, dolgu enjeksiyonları, PRP ile cilt gençleştirme, kimyasal peeling uygulamaları, ER: Yag lazer ve vasküler lazer uygulamaları yapılmaktadır.

MEDİKAL FİTNESS DANIŞMANLIĞI

Medikal Fitness Danışmanlığı Bölümü’nde yaşam kalitesini yükseltmek ve buna bağlı olarak obezite, hareketsizlik ve stresin tetiklediği hastalıklara yönelik kişiye özel egzersiz programları oluşturulmaktadır.

Bölümde postür analizi, vücut kompozisyon analizi ile yağ ve kas hesaplanması, mevcut günlük fiziksel durumun belirlenmesi, esneklik testi (sit&reach), koordinasyon ve denge testi ile kas kuvvet testi gibi atropometrik ölçümler ile testler yapılmaktadır.

Medikal fitness danışmanı gerekli durumlarda endokrinoloji, manuel tıp, beslenme danışmanlığı gibi bölümler ile koordineli çalışarak en etkili egzersiz programlarını hazırlamaktadır.

Sağlığınız, güzelliğiniz ve kendinizi özel hissetmeniz için her detayın düşünüldüğü Memorial Wellness’ta, bilimsel ve tıbbi bir çerçevede beden ve ruh sağlığına dair yeni “bütünsel tıp” uygulamalarını keşfedin.